• Prima   /  Consiliul   /  Componenţa   /  Comisiile CMC

    Componenţa nominală a comisiilor de specialitate pentru diferite domenii de activitate ale Consiliului Municipal Chişinău

    Componența nominală

    a comisiilor de specialitate pentru diferite domenii

    de activitate ale Consiliului municipal Chișinău

     

    Comisia juridică, pentru ordinea publică și activitatea administrației publice locale

    Președinte: Nastas Iurie  -  Fracțiunea Partidului Liberal

    Secretar: Codreanu Ruslan - Fracțiunea Blocului Electoral „Platforma Populară Europeană din Moldova -Iurie Leancă"

    Membri: Cebanu Ion - Fracțiunea  Partidului Liberal

    Popovschi Ion - Fracțiunea  Partidului Liberal

    Talmazan Igor - Fracțiunea  Partidului Liberal

    Cașu Ilian - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Nostru"

    Poleacov Victor - Fracțiunea Partidului Politic  „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Filipov Vadim - Fracțiunea Partidului Politic  „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Vartanean Gaik - Fracțiunea Partidului Politic  „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

     

    Comisia pentru buget, economie, finanțe, patrimoniu public local, agricultură și problemele suburbiilor

    Președinte: Ceban Mihail - Fracțiunea Partidului Liberal

    Secretar: Josan Neofit - Fracțiunea Partidului Liberal

    Membri: Gutium Tatiana - Fracțiunea Partidului Liberal

    Roibu Mihail - Fracțiunea Partidului Liberal

    Bulat Veaceslav - Fracțiunea Blocului Electoral „Platforma Populară Europeană din Moldova - Iurie Leancă"

    Culai Adrian - Fracțiunea Partidului Liberal Democrat din Moldova

    Botnaru Ghenadie - Fracțiunea Partidului Comuniștilor din Republica Moldova

    Burduja Petru - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Doina Serghei - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Lecarțeva Mariana - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Onișcenco Oleg - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

     

    Comisia pentru gospodărie locativ-comunală, energetică, servicii tehnice, transport, comunicații și ecologie

    Președinte: Comarov Alexandr - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Secretar: Țîpovici Nicolai - Fracțiunea Partidului ,,Partidul Nostru"

    Membri: Vitneanski Iuri - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Corduneanu Petru - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Mucan Vitalie - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Nantoi Oazu - Fracțiunea Blocului Electoral „Platforma Populară Europeană din Moldova - Iurie Leancă"

    Topala Iurii - Fracțiunea Partidului Liberal

    Leadschii Anton - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Cojocaru Dinari - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

     

    Comisia pentru construcții, arhitectură și relații funciare

    Președinte: Cojușneanu Vadim - Fracțiunea Partidului Liberal

    Secretar: Oboroc Liviu - Fracțiunea Partidului Democrat din Moldova

    Membri: Dumanschi Ghenadie - Fracțiunea Partidului Liberal Democrat din Republica Moldova

    Lungu Mariana - Fracțiunea Partidului Liberal

    Stratulat Ion - Fracțiunea Partidului Liberal

    Baciu Valeriu - Fracțiunea Partidului Liberal

    Popa Svetlana - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Ceban Ion - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Odințov Alexandr - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Chirtoca Vasile  - Fracțiunea Partidului Comuniștilor din Republica Moldova

    Ștefăniță Ion - Fracțiunea Blocului Electoral „Platforma Populară Europeană din Moldova - Iurie Leancă"

     

    Comisia pentru protecție socială, ocrotire a sănătății, educație, cultură, mass-media și relații interetnice

    Președinte: Nemerenco Ala - Fracțiunea Blocului Electoral „Platforma Populară Europeană din Moldova - Iurie Leancă"

    Secretar: Chicu Lilian - Fracțiunea Partidului Liberal

    Membri: Arusoi Mihail - Fracțiunea Partidului Liberal

    Călin Raisa - Fracțiunea Partidului Liberal

    Ceban Eugenia - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Melniciuc Alexandr - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Grigorieva Silvia - Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Socialiștilor din Republica Moldova"

    Roșca Andrian - Fracțiunea Partidului Liberal

    Panuș Elena - Fracțiunea Partidul "Partidului Nostru"

    Lutenco Victor - Fracțiunea Blocului Electoral „Platforma Populară Europeană din Moldova - Iurie Leancă"

    Vîsotina Natalia - Fracțiunea Partidului Comuniștilor din Republica Moldova