• Prima   /  Consiliul   /  Componenţa   /  Consilierii CMC

    LISTA CONSILIERILOR CONSILIULUI MUNICIPAL CHIŞINĂU

    Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova

    1.     Afanasenco Serghei - președintele Fracțiunii

    2.     Cojocaru Dinari - vicepreședintele  Fracțiunii

    3.     Odințov Alexandr - vicepreședintele  Fracțiunii

    4.     Polodiuc Ludmila - vicepreședintele  Fracțiunii

    5.     Popa Svetlana - vicepreședintele Fracțiunii

    6.     Tolocico Alexandra - secretarul Fracțiunii

    7.     Aghenie Alexandru

    8.     Basiuc-Brînzei Serghei

    9.     Bejenaru Grigore

    10.    Bondarenco Alexandr

    11.    Botnaru Ghenadie

    12.    Ceban Eugenia

    13.    Cernomoreț Iurie

    14.    Comarov Alexandr

    15.    Chirtoca Vasili

    16.    Colomieț Daria

    17.    Corcimari Tatiana

    18.    Grigorieva Silvia

    19.    Melniciuc Alexandru

    20.    Mucan Vitalie

    21.    Poleacov Victor

    22.    Zababurina Irina

    Fracțiunea ACUM  Platforma  DA

    1.     Năstase Andrei - președintele  Fracțiunii

    2.     Mandatii Aliona - vicepreședintele  Fracțiunii

    3.     Doroș Aliona - vicepreședintele  Fracțiunii

    4.     Jitari Cristina - secretarul Fracțiunii

    5.     Duca Zinaida

    6.     Gaidău Ina

    7.     Macovei Ion

    8.     Rotari Sergiu

    9.     Tesa Iurie

    10.    Verbițchi Ruslan

    11.    Rusu Aurel

    12.    Tîșcul Ala

    13.    Țurcan Ilie  

    Fracțiunea Partidului Acțiune și Solidaritate

    1.     Cojuhari Roman - președintele  Fracțiunii

    2.     Popa Zinaida - vicepreședintele  Fracțiunii

    3.     Roșca Roman - secretarul Fracțiunii

    4.     Bîndiu Ion

    5.     Ivanov Dumitru

    6.     Umaneţ Anatolie

    Fracțiunea Partidului Liberal

    1.     Cebanu Ion - președintele  Fracțiunii

    2.     Herța Veronica - secretarul Fracțiunii

    3.     Lungu Mariana

    Partidul Politic „ȘOR"

    1.     Klimenco Valerii

    2.     Burgudji Serghei

    Partidul Democrat

    1.     Mîndru Victor

    Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

    1.     Filimon Ivan

    Partidul Politic „Partidul Unității Naționale"

    1.     Pântea Corneliu

    Consilieri neafiliați politic

    1.     Nedelea Veaceslav

    2.     Bunescu Victor